Get Adobe Flash player

Powiatowy Punkt Porad w Trzebnicy - siedziba: ul. Kościuszki 10, budynek B, II piętro, pokój nr 209 (dotacja Powiatu Trzebnickiego)

 • prawnik - każda środa w godz. 8.30 - 11.30
 • specjalista ds. uzależnień i przemocy w rodzinie - trzecia środa miesiąca (19 czerwca br.) w godz. 16.30 - 19.30
 • pedagog - czwarta środa miesiąca (26 czerwca br.) w godz. 16.00 - 19.00

Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Prusicach - siedziba: Rynek - Ratusz Punkt Informacji Turystycznej (dotacja Gminy Prusice)

 • prawnik - każdy wtorek w godz. 16.00 - 19.00
 • psycholog - pierwszy i trzeci czwartek miesiąca (06 i 20 czerwca br.) w godz. 16.00 - 19.00

Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Wiszni Małej - siedziba: dawny Ośrodek Zdrowia, I piętro (dotacja Gminy Wisznia Mała)

 • prawnik - każdy wtorek w godz. 15.00 - 18.00
 • specjalista ds. merytorycznych ngo - trzeci wtorek miesiąca (18 czerwca br.) w godz. 16.00 - 19.0 0
 • specjalista ds. kadrowo - księgowych ngo - czwarty wtorek miesiąca (25 czerwca br.) w godz. 16.00 - 19.00

Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Żmigrodzie - siedziba: Zespół Palcówek Kultury, ul. Wrocławska 12, wejście od biblioteki, pokój nr 3,

obok Gminnego Centrum Informacji (dotacja Gminy Żmigród)

 • prawnik - każdy wtorek w godz. 9.00 - 12.00
 • psycholog - czwartek 20 i 27 czerwca br. w godz. 12.00 - 15.00

Zapraszamy do korzystania z bezpłatnych, rzetelnych, bezstronnych i poufnych porad prawnych i specjalistycznych w poszczególnych Punktach.

Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Z uwagi na charakter świadczonej pomocy i dotychczasową współpracę stowarzyszenia z samorządem, pomieszczenia na poszczególne Punkty, udostępniane są nieodpłatnie.

 

Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie z Raszowa k/Trzebnicy, jako Lider wraz z Partnerem – Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Wrocławia to realizatorzy projektów, dzięki którym możliwe jest skorzystanie z pomocy prawnej i specjalistycznej w czterech Punktach Porad, które zostały utworzone dzięki dotacjom udzielonym przez jednostki samorządu terytorialnego - Powiat i Gminy Prusice, Wisznia Mała i Żmigród. Zaproponowana w tej formie pomoc stanowi jednocześnie kontynuację projektu pn. „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”, wdrażanego w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, numer konkursu DWF 5.4.2_2_2008, ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w 2008 r. - projekt realizowany był od 01.08.2009 r. do 31.07.2012 r.

Obecnie, biorąc pod uwagę rozmieszczenie poszczególnych Punktów, "mapa poradnictwa" na terenie Powiatu Trzebnickiego wygląda następująco:

 • Powiatowy Punkt Porad w Trzebnicy - siedziba: ul. Kościuszki 10, budynek B, II piętro, pokój nr 209 (dotacja Powiatu Trzebnickiego)
 • Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Prusicach - siedziba: Rynek - Ratusz Punkt Informacji Turystycznej (dotacja Gminy Prusice)
 • Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Wiszni Małej - siedziba: dawny Ośrodek Zdrowia, I piętro (dotacja Gminy Wisznia Mała)
 • Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Żmigrodzie - siedziba: Zespół Palcówek Kultury, ul. Wrocławska 12, wejście od biblioteki, pokój nr 3, obok Gminnego Centrum Informacji (dotacja Gminy Żmigród)

Głównym celem projektów jest zapewnienie mieszkańcom Powiatu Trzebnickiego - a zatem poszczególnych Gmin - dostępu do bezpłatnych, rzetelnych, bezstronnych i poufnych porad prawnych i specjalistycznych w poszczególnych Punktach Porad. Dzięki udzielonym dotacjom możliwe jest uzyskanie bezpłatnego wsparcia ze strony doświadczonych specjalistów: prawnika, specjalisty ds. uzależnień i przemocy w rodzinie, pedagoga, specjalisty ds. merytorycznych ngo oraz specjalisty ds. kadrowo - księgowych ngo.

W ramach działań informacyjno - promocyjnych, przewidzianych w projektach, zostały opracowane ulotki. Mają one pomóc w znalezieniu informacji na temat Punktów i świadczonych w nich porad, ale także przekazać podstawowe dane adresowe o instytucjach, które naszym zdaniem stanowią ważny element systemu administracyjno – prawnego, mającego na celu wsparcie i obsługę mieszkańców Powiatu Trzebnickiego.

 

Serdecznie zapraszamy do korzystania z pomocy i porad naszych specjalistów.

 
„Ośrodek wsparcia społecznego – świetlica w Raszowie”
Projekt realizowany w 2013 r. w ramach zadania z zakresu pomocy społecznej, dzięki dotacji Burmistrza Gminy Trzebnica


Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie z Raszowa, podobnie jak w poprzednich latach, otrzymało dotację od Gminy Trzebnica na prowadzenie zajęć w świetlicy, znajdującej się w Raszowie (w latach ubiegłych zajęcia prowadzone były także w Raszowie, a wczesniej w Taczowie Małym i Blizocinie).


W ramach działań podejmowanych przez nasze stowarzyszenie, zaproponowane zostaną dzieciom i młodzieży różnorodne formy spędzania wolnego czasu na świetlicy, a także na „świeżym powietrzu", które pozwolą na integrowanie najmłodszych uczestników zajęć z tymi nieco starszymi, dostarczą pozytywnych doświadczeń społecznych, pozwolą poznać zasady porozumiewania się w relacjach międzyludzkich, nauczą tolerancji na słabości innych, wzbudzą motywację do zachowań fair play.

 

Organizacja czasu wolnego poprzez zajęcia prowadzone przez dwóch opiekunów – to zapewnienie opieki pedagogicznej w zakresie podejścia do procesu edukacyjnego, technik uczenia się; ponadto organizacja czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek, zajęcia plastyczne, pracę na rzecz własnego środowiska, nauka zaradności i samopomocy oraz odpowiedzialności za podejmowane działania na przykład poprzez organizowanie okolicznościowych zabaw i imprez – dla siebie i dla innych, to także liczne gry i zabawy np. z chustą Klanza, które pomogą poznać i rozwinąć własne zainteresowania oraz predyspozycje.

"Możesz się nauczyć od swoich DZIECI o wiele więcej, aniżeli one nauczą się od Ciebie. Poprzez Ciebie poznają świat, który już przeminął, Ty w nich natomiast odkrywasz świat, który właśnie się rodzi".
.
Współpracujemy z:
 • Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy,
 • Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Kardynała S. Wyszyńskiego z Wrocławia
 

Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie informuje, iż otrzymało dotację Gminy Wisznia Mała na realizację projektu pn. „Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich” w Wiszni Małej – termin realizacji do 20 grudnia 2013 r.

Dzięki temu, możliwe będzie zapewnienie mieszkańcom Gminy Wisznia Mała oraz organizacjom pozarządowym, działającym na jej terenie dostępu do bezpłatnych, rzetelnych, bezstronnych i poufnych porad udzielanych przez prawnika, specjalistę ds. merytorycznych ngo oraz specjalistę ds. księgowo – kadrowych ngo.

Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich w Wiszni Małej – dawny Ośrodek Zdrowia, I piętro, Wisznia Mała, ul. Wrocławska 2.

 

Szczegółowy harmonogram porad w najbliższym czasie.

W przypadku pytań, możliwy kontakt na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 
Użytkowników : 1
Artykułów : 156
Odsłon : 126015