Get Adobe Flash player

„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”
J. Korczak

 


Jak co roku o tej porze, na wielu placach zabaw, boiskach, w szkołach i świetlicach rozbrzmiewa śmiech dzieci... Międzynarodowy Dzień Dziecka obchodzony jest w radosnej atmosferze, z kolorami i muzyką w tle ;) W tym czasie także ma miejsce ogromna mobilizacja dorosłych, zaangażowanych przy organizowaniu czasu wolnego najmłodszym mieszkańcom gminy Trzebnica.

 

Tak było także w Raszowie – małej wiosce położonej w sąsiedztwie lasu bukowego, niedaleko Trzebnicy – w której wspólnymi siłami mieszkańcy tej miejscowości, członkowie Stowarzyszenia – Aktywni Lokalnie oraz funkcjonariusze Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy zorganizowali imprezę z okazji Dnia Dziecka. Po kilkudniowej niepogodzie, zaświeciło długo oczekiwane słońce – przyczyniły się do tego „Słoneczne Rytmy” – zespół muzyczny z Wrocławia, który zapewnił nie tylko tło muzyczne, ale poprzez gry, tańce i quizy zaangażował zebranych do zabawy. Dzieciom i zebranej młodzieży zaproponowano różne formy spędzania wolnego czasu na „świeżym powietrzu”, zajęcia plastyczne i zabawy z chustą Klanza. Był słodki poczęstunek i ognisko.

 

Zorganizowanie imprezy w Raszowie możliwe było dzięki kilkuletniej współpracy Komendy Powiatowej Policji w Trzebnicy ze Stowarzyszeniem – Aktywni Lokalnie, dzięki zaangażowaniu mieszkańców tej miejscowości, a także dzięki dotacji Burmistrza Gminy Trzebnica oraz dofinansowaniu działań profilaktycznych przez Pełnomocnika Burmistrza ds. Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Uzależnień.


Serdecznie dziękujemy Wszystkim osobom, które zaangażowały się w przygotowanie imprezy i... kolejny Dzień Dziecka w Raszowie za rok!!

 

Stowarzyszenie - Aktywni Lokalnie  wraz z Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy serdecznie zapraszają dzieci i młodzież z Raszowa oraz przyjaciół na imprezę na boisku przy pałacyku z okazji Dnia Dziecka ;)

Zbiórka o 11.30 w niedzielę, 3 czerwca br.


Zabierz dobry humor i przyjdź!!! Atrakcje czekają!!!


Szczegóły na załączonym plakacie ;)

 

dzien_dziecka_2012_m

 
„Ośrodek wsparcia społecznego – świetlica w Raszowie”
Projekt realizowany w 2012 r. w ramach zadania z zakresu pomocy społecznej, dzięki dotacji Burmistrza Gminy Trzebnica


Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie z Raszowa po raz kolejny otrzymało dotację od Burmistrz Gminy Trzebnica – Pana Marka Długozimy, na prowadzenie zajęć w świetlicy, znajdującej się w Raszowie (w latach ubiegłych zajęcia prowadzone były także w Taczowie Małym i Blizocinie).


W ramach działań podejmowanych przez nasze stowarzyszenie, zaproponowane zostaną dzieciom i młodzieży różnorodne formy spędzania wolnego czasu na świetlicy, a także na „świeżym powietrzu", które pozwolą na integrowanie najmłodszych uczestników zajęć z tymi nieco starszymi, dostarczą pozytywnych doświadczeń społecznych, pozwolą poznać zasady porozumiewania się w relacjach międzyludzkich, nauczą tolerancji na słabości innych, wzbudzą motywację do zachowań fair play.

 

Organizacja czasu wolnego poprzez zajęcia prowadzone przez dwóch opiekunów – to zapewnienie opieki pedagogicznej w zakresie podejścia do procesu edukacyjnego, technik uczenia się; ponadto organizacja czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek, zajęcia plastyczne, pracę na rzecz własnego środowiska, nauka zaradności i samopomocy oraz odpowiedzialności za podejmowane działania na przykład poprzez organizowanie okolicznościowych zabaw i imprez – dla siebie i dla innych (Dzień Dziecka, spotkania rodzinne jak Familiada, pożegnanie wakacji itp.), to także liczne gry i zabawy np. z chustą Klanza, które pomogą poznać i rozwinąć własne zainteresowania oraz predyspozycje.

Myślą przewodnią projektu są słowa Janusza Korczaka:
„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Współpracujemy z:
  • Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy,
  • Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Kardynała S. Wyszyńskiego z Wrocławia
 

 

Stowarzyszenie - Aktywni Lokalnie bardzo dziękuje za złożone oferty, będące odpowiedzią na ogłoszenie o naborze na stanowisko "Pracownik obsługi Powiatowych Punktów Porad Obywatelskich.

Osoba, która została wyłoniona, została powiadomiona osobiście.

 
Użytkowników : 1
Artykułów : 156
Odsłon : 126026