Get Adobe Flash player

Stowarzyszenie - Aktywni Lokalnie ogłasza nabór na stanowisko

"Pracownik obsługi Powiatowych Punktów Porad Obywatelskich".

Termin składania ofert w formie elektronicznej do dnia 9.11.br. Szczegóły w załączniku.

 
„Prowadzenie ośrodka wsparcia społecznego – świetlica w Raszowie”
Projekt realizowany po raz kolejny w ramach zadania z zakresu pomocy społecznej,
dzięki dotacji Burmistrza Gminy Trzebnica

Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie kolejny raz otrzymało dotację od Burmistrz Gminy Trzebnica – Pana Marka Długozimy, na prowadzenie zajęćw świetlicy, tym razem znajdującej się w Raszowie (druga edycja projektu).
W ramach działań podejmowanych przez nasze stowarzyszenie w Raszowie, chodzi przede wszystkim o zaproponowanie dzieciom i młodzieży różnorodnych form spędzania wolnego czasu na świetlicy, a także na „świerzym powietrzu", które oprócz walorów zdrowotnych, pozwolą na integrowanie rodzin, dostarczą pozytywnych doświadczeń społecznych, pozwolą poznać zasady porozumiewania się w relacjach międzyludzkich, nauczą tolerancji na słabości innych, wzbudzą motywację do zachowań fair play.
Organizacja czasu wolnego poprzez zajęcia prowadzone przez dwóch opiekunów – to zapewnienie opieki pedagogicznej w zakresie podejścia do procesu edukacyjnego, technik uczenia się; ponadto organizacja czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek, zajęcia plastyczne, pracę na rzecz własnego środowiska, nauka zaradności i samopomocy oraz odpowiedzialności za podejmowane działania na przykład poprzez organizowanie okolicznościowych zabaw i imprez – dla siebie i dla innych, to także liczne gry i zabawy np. z chustą Klanza, które pomogą poznać i rozwinąć własne zainteresowania oraz predyspozycje.

Myślą przewodnią projektu jest:
„Przecież wszyscy dorośli byli kiedyś dziećmi.” Antoine de Saint-Exupéry.

Czas realizacji zadania: od połowy kwietnia do połowy lipca 2011 r.

Współpracujemy z:
  • Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy i
  • Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Kardynała S. Wyszyńskiego z Wrocławia

Zmieniony (wtorek, 19 lipca 2011 05:57)

 

Twój 1% to więcej, jak jeden uśmiech ;)

Szanowni Państwo,


dzięki staraniom członków Stowarzyszenia – Aktywni Lokalnie z Raszowa, w październiku tego roku, nasza organizacja uzyskała status Organizacji Pożytku Publicznego, co umożliwia przekazywanie 1% podatku na rzecz stowarzyszenia.

Działamy od maja 2006 r., głównie na rzecz dzieci i młodzieży, uczymy poprzez zabawę, pomagamy naszym podopiecznym w nabywaniu umiejętności wykorzystywania własnego twórczego potencjału w sytuacjach edukacyjnych, społecznych, w nabywaniu praktycznych umiejętności niezbędnych do opanowania trudności.

Od sierpnia 2009 r. realizujemy projekt „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich” współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

 

„Co zrobić, żeby przekazać nam 1% ?

Przekazując 1% podatku na rzecz naszego stowarzyszenia wystarczy w formularzu PIT odszukać punkt: „Wniosek o przekazanie 1% podatku należnego na rzecz organizacji pożytku publicznego (OPP)” i wpisać:

  • W pozycji „Numer KRS”: 0000257647
  • W pozycji „Wnioskowana kwota”: kwotę równą 1% podatku

1% - ulotka informacyjna

Dziękujemy za zainteresowanie naszą działalnością i pomoc!

 

Szanowni Państwo,

Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie z Raszowa oraz Stowarzyszenie Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Wrocławia uprzejmie informują, że obecnie na terenie Powiatu Trzebnickiego realizowany jest projekt „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”, który współfinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Głównym celem projektu jest zapewnienie mieszkańcom powiatu trzebnickiego dostępu do bezpłatnych, rzetelnych, bezstronnych i poufnych porad prawnych i obywatelskich w poszczególnych Punktach Porad: w Trzebnicy, Obornikach Śląskich, Zawoni i Żmigrodzie – szczegółowe adresy zamieszczone są w zakładce „Nasze siedziby”.

Do Punktu może zgłosić się każdy, kto będzie potrzebował konsultacji, bądź wsparcia. Pomocą służą doświadczeni specjaliści: prawnik, psycholog, pedagog, doradca zawodowy, specjalista ds. osób niepełnosprawnych, specjalista ds. uzależnień i pracownik socjalny.  

Harmonogramy dyżurów poszczególnych doradców zamieszczane są w każdy pierwszy wtorek miesiąca w Trzebnickiej Gazecie „NOWA”, dostępne są bezpośrednio w Punktach oraz na stronie internetowej projektu: www.pppo.sal.org.pl

Serdecznie zapraszamy do korzystania z pomocy i wsparcia naszych specjalistów.Koordynator projektu
Katarzyna Stawińska
 
Użytkowników : 1
Artykułów : 156
Odsłon : 126027