Get Adobe Flash player

„Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy.”
Friedrich Theodor Fischer

Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie kolejny raz otrzymało dotację od Burmistrz Gminy Trzebnica – Pana Marka Długozimy, na prowadzenie zajęć w świetlicy, znajdującej się w Raszowie. Dzięki temu, najmłodsze pociechy z tej miejscowości mają możliwość uczestniczenia w zajęciach prowadzonych przez doświadczonych opiekunów, współpracujących z organizacją na stałe, w ramach realizowanego zadania z zakresu pomocy społecznej – tj. programu pt. „Ośrodek wsparcia społecznego – świetlica w Raszowie”.  

Pomysł złożenia oferty dotyczącej w/w programu, pojawił się podczas rozmów z rodzicami, a także Radą sołecką Raszowa w zeszłym roku, kiedy nasze stowarzyszenie było współorganizatorem Dnia Dziecka w tej miejscowości. Gry, zabawy i zawody sportowe oraz zaangażowanie dzieci i młodzieży w zdobywaniu kolejnych punktów, pokazały rodzicom, jak radosne, szczęśliwe i pogodne mogą być ich pociechy.

Od drugiej połowy marca br., dzieci z Raszowa mają możliwość uczestniczenia w różnego rodzaju zajęciach (plastycznych, ruchowych, rozwijających umiejętności manualne). Efektem pracy maluchów były już kartki świąteczne na Wielkanoc, a ostatnio piękne i kolorowe laurki na Dzień Matki.

A przed nami…. jeszcze kilka tygodni zajęć, liczne niespodzianki na Dzień Dziecka i przywitanie wakacji. A wszystko po to, by… uśmiech na stałe zagościł na twarzach najmłodszych mieszańców Raszowa ;)


 

Serdecznie zapraszamy do Powiatowych Punktów Porad Obywatelskich

pppo

 

W połowie września w Trzebnicy, Obornikach Śląskich, Zawoni i Żmigrodzie zostały utworzone Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich, dzięki czemu mieszkańcom powiatu trzebnickiego został zapewniony dostęp do bezpłatnych, rzetelnych, bezstronnych i poufnych porad prawnych i obywatelskich.

Więcej…

 „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”

www.pppo.sal.org.pl


Od 01 sierpnia br. Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie jako lider, wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Wrocławia – Partnerem, rozpoczęło realizację projektu pt. „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, numer konkursu DWF 5.4.2_2_2008, ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w 2008 r.

Więcej…

 
Użytkowników : 1
Artykułów : 156
Odsłon : 123846