Get Adobe Flash player
Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie informuje, iż otrzymało dotację Gminy Żmigród na realizację projektu pn. „PPPO – Punkt Porad Prawnych i Obywatelskich” w 2012 r.

Dzięki temu, możliwe będzie zapewnienie mieszkańcom Gminy dostępu do bezpłatnych, rzetelnych, bezstronnych i poufnych porad prawnych
i psychologicznych w Punkcie, który mieści się w Zespole Placówek Kultury, ul. Wrocławska 12, wejście od biblioteki, pokój nr 3, obok Gminnego Centrum Informacji.  

Prawnik i psycholog przyjmują w czwartki.
Szczegółowy harmonogram porad dostępny jest w Punkcie.

W przypadku pytań, możliwy kontakt na adres e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
 
„Ośrodek wsparcia społecznego – świetlica w Raszowie”
Projekt realizowany w 2012 r. w ramach zadania z zakresu pomocy społecznej, dzięki dotacji Burmistrza Gminy Trzebnica


Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie z Raszowa po raz kolejny otrzymało dotację od Burmistrz Gminy Trzebnica – Pana Marka Długozimy, na prowadzenie zajęć w świetlicy, znajdującej się w Raszowie (w latach ubiegłych zajęcia prowadzone były także w Taczowie Małym i Blizocinie).


W ramach działań podejmowanych przez nasze stowarzyszenie, zaproponowane zostaną dzieciom i młodzieży różnorodne formy spędzania wolnego czasu na świetlicy, a także na „świeżym powietrzu", które pozwolą na integrowanie najmłodszych uczestników zajęć z tymi nieco starszymi, dostarczą pozytywnych doświadczeń społecznych, pozwolą poznać zasady porozumiewania się w relacjach międzyludzkich, nauczą tolerancji na słabości innych, wzbudzą motywację do zachowań fair play.

 

Organizacja czasu wolnego poprzez zajęcia prowadzone przez dwóch opiekunów – to zapewnienie opieki pedagogicznej w zakresie podejścia do procesu edukacyjnego, technik uczenia się; ponadto organizacja czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek, zajęcia plastyczne, pracę na rzecz własnego środowiska, nauka zaradności i samopomocy oraz odpowiedzialności za podejmowane działania na przykład poprzez organizowanie okolicznościowych zabaw i imprez – dla siebie i dla innych (Dzień Dziecka, spotkania rodzinne jak Familiada, pożegnanie wakacji itp.), to także liczne gry i zabawy np. z chustą Klanza, które pomogą poznać i rozwinąć własne zainteresowania oraz predyspozycje.

Myślą przewodnią projektu są słowa Janusza Korczaka:
„Gdy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat”

Współpracujemy z:
  • Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy,
  • Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Kardynała S. Wyszyńskiego z Wrocławia
 
„Ośrodek wsparcia społecznego – świetlica w Raszowie”
Projekt realizowany w ramach zadania z zakresu pomocy społecznej,
dzięki dotacji Burmistrza Gminy TrzebnicaStowarzyszenie – Aktywni Lokalnie kolejny raz otrzymało dotację od Burmistrz Gminy Trzebnica – Pana Marka Długozimy, na prowadzenie zajęć w świetlicy, tym razem znajdującej się w Raszowie (w latach ubiegłych w Taczowie Małym).
W ramach działań podejmowanych przez nasze stowarzyszenie w Raszowie, chodzi przede wszystkim o zaproponowanie dzieciom i młodzieży różnorodnych form spędzania wolnego czasu na świetlicy, a także na „świerzym powietrzu", które oprócz walorów zdrowotnych, pozwolą na integrowanie rodzin, dostarczą pozytywnych doświadczeń społecznych, pozwolą poznać zasady porozumiewania się w relacjach międzyludzkich, nauczą tolerancji na słabości innych, wzbudzą motywację do zachowań fair play.

Organizacja czasu wolnego poprzez zajęcia prowadzone przez dwóch opiekunów – to zapewnienie opieki pedagogicznej w zakresie podejścia do procesu edukacyjnego, technik uczenia się; ponadto organizacja czasu wolnego poprzez aktywny wypoczynek, zajęcia plastyczne, pracę na rzecz własnego środowiska, nauka zaradności i samopomocy oraz odpowiedzialności za podejmowane działania na przykład poprzez organizowanie okolicznościowych zabaw i imprez – dla siebie i dla innych (Pierwszy Dzień Wiosny, Dzień dziecka, spotkania rodzinne jak Familiada itp.), to także liczne gry i zabawy np. z chustą Klanza, które pomogą poznać i rozwinąć własne zainteresowania oraz predyspozycje.

Myślą przewodnią projektu jest:
„Sprawiaj innym radość. Zobaczysz wtedy, że radość cieszy.” F. T. Fischer

Czas realizacji zadania: od połowy marca do połowy lipca 2010 r.

Współpracujemy z:

  • Komendą Powiatową Policji w Trzebnicy i
  • Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Kardynała S. Wyszyńskiego z Wrocławia

 „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”

www.pppo.sal.org.pl


Od 01 sierpnia br. Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie jako lider, wraz ze Stowarzyszeniem Pomocy Wzajemnej im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego z Wrocławia – Partnerem, rozpoczęło realizację projektu pt. „PPPO – Powiatowe Punkty Porad Obywatelskich”, w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki, Priorytet V. Dobre rządzenie, Działanie 5.4 Rozwój potencjału trzeciego sektora, numer konkursu DWF 5.4.2_2_2008, ogłoszonego przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w 2008 r.

Więcej…

 

 

"Prowadzenie Ośrodka Wsparcia Społecznego - świetlica"
zadanie zrealizowane w ramach dotacji Burmistrza Gminy Trzebnica - Marka Długozimy


„Gdy śmieje się dziecko – wszyscy wokół, choćby mieli tysiące trosk,
odwzajemniają tę radość”

R. Bocian


     Najmłodsze pociechy z terenu Taczowa Małego i Taczowa Wielkiego, to od ponad dwóch lat wierni uczestnicy gier i zabaw w czasie zajęć prowadzonych przez opiekunów, dzięki dotacjom pozyskiwanym przez Stowarzyszenie – Aktywni Lokalnie.

Więcej…

 
Więcej artykułów…
Użytkowników : 1
Artykułów : 156
Odsłon : 126018